Ako správne osadiť montážne diely zásuviek

Ako správne osadiť montážne diely zásuviek?

Ak osádzate montážne diely (podzásuvky) pre zásuvky centrálneho vysávača dôležité je uvedomiť si, že vrchná (finálna) povrchová úprava steny bude musieť presne sedieť so zásuvkou. Je dobré si teda vopred premyslieť či na danej stene bude obklad alebo len omietka a maľovka. Podľa toho potom môžete osadiť montážny diel do steny. 

Spravne osadena zasuvka pre centralny vysavac

Pri osádzaní montážneho dielu pre zásuvku musíte umiestniť podzásuvku tak, aby jej predná časť lícovala s budúcou finálnou povrchovou úpravou steny. 

Montazny diel pre zasuvku


Čo robiť ak sa montážny diel nepodarí osadiť presne?

Hlavne pri stenách ktoré máte v pláne obkladať kameňom alebo drevom sa môže stať že neviete presnú finálnu hrúbku. V takom prípade je vždy lepšie ak je podzásuvka (montážny diel) "utopená". Pre takéto prípady existujú predlžovacie nádstavce. Jeden nádstavec dokáže predĺžiť o cca 2cm. 


Podzasuvka pre centralny vysavac s predlzovacim nadstavcom


Horší prípad je ak ste podzásuvku osadili príliš plytko, a časť montážneho dielu vytŕča zo steny. Vtedy je treba montážny diel jemne zbrúsiť ale samozrejme brať do úvahy aj zachovanie správnej funkčnosti (tesnenia) vrchnej zásuvky.

Predsadena podzasuvka na centralny vysavac

K niektorým farebným variantom zásuviek sú dostupné aj rámčeky (biela, strieborná, krémová). Tieto dokážu prekryť menšie vystúpenie montážneho dielu (cca asi 1-2mm).

Ramik na zasuvku pre centralny vysavac