Skrytá hadica - ako je to naozaj?

Rok so skrytou hadicou - reálne skúsenosti

Vhodnosť inštalácie systému skrytej hadice je často kladenou otázkou na výstavách, aj pri tvorbe cenových ponúk.
Na webe sa môžete stretnúť s protichodnými názormi.
Jedna strana sú zástancovia - sem patria ľudia ktorí majú systém doma, odborne nainštalovaný, z kvalitných častí a majú vysávač zodpovedajúceho výkonu a kvality. Alebo sú to ľudia ktorí s ním majú skúsenosti zo zahraničia, či ho majú vo svojich domoch ich známi.
Druhá strana sú odporcovia - ľudia ktorí systém neuznávajú a neodporúčajú. Zvyčajne sú to ľudia ktorí so systémom nemajú absolútne žiadnu skúsenosť, len o tom "niekde počuli". Prípadne čerpajú informácie z "odborných" stránok kde píšu znovu ľudia ktorí s týmto systémom nemajú žiadne reálne skúsenosti.

V čom spočíva systém skrytej hadice?

O tom ako funguje systém skrytej hadice si môžete prečítať podrobnejšie tu: https://www.bezprachu.sk/hadica-v-stene.html.

Z hľadiska používania je to najrýchlejší a najefektívnejší systém aký pri vysávaní môžete mať.

Skúšame na vlastnej koži

Nikdy neponúkame našim zákazníkom nič, čo by sme si sami nedali do domu. Preto pred rokom padlo rozhodnutie a v dome majiteľov Bezprachu.sk pribudol ku starému klasickému centrálnemu vysávaniu aj nový systém skrytej hadice.

Samozrejme, v hotovom dome, kde sa býva, to znamenalo zvládnuť nevyhnutné sekanie otvoru pre montážny diel a drážky na trubku a s tým spojený prach a neporiadok. Ale výsledok v podobe vlastnej skúsenosti a hlavne v podobe vynikajúceho pomocníka v domácnosti stál za to.
Držíme sa hesla že vlastná skúsenosť je vždy lepšia ako desať sprostredkovaných informácií. A tak sme sa rozhodli priniesť Vám túto mini-recenziu.

Riešenie v hotovom dome

V dome sa niekoľko rokov používal klasický systém centrálneho vysávania s dĺžkou hadice 9m doplnený dvoma WallyFlexami (jeden v kuchynskej linke, druhý v predsieni). Tento systém zostal zachovaný a funkčný.

Systém skrytej hadice má natiahnutú  samostatnú vetvu. Potrubie je ťahané v strope kúpeľne a detských izieb (nad sadrokartonovym podhľadom). Následne je zvedené do suterénu, kde je jednotka centrálneho vysávača. Keďže sa jednalo o dorábku do už hotového domu, bola potrebná jedna hadica s dĺžkou 12m.

Ako je to teda naozaj?

Systém v zmieňovanej stavbe sa používa takmer denne, keďže v dome sa kúri hlavne krbom v obývačke a do domu majú prístup miláčikovia najmenšej členky domácnosti - jeden lenivý dlhosrstý kocúr a naozaj veľký pes. Rodina ktorá tu žije je úplne bežná, slovenská - od rána do večera sa nikto z nich nezastaví.

Toto všetko rapídne zvyšuje požiadavky na rýchle upratanie.

Najčastejšia fáma, s ktoru sa stretávame je, že pri tomto systéme si z potrubia budete vyťahovať chuchvalce prachu. Ak máte dostatočne silný vysávač (čo je najhlavnejšia z podmienok fungovania systému) nemáte aký prach a už vôbec nie chuchvalce prachu vyťahovať. Vysávač má po vypnutí"dobeh", ktorý zabezpečí vtiahnutie všetkých nečistôt do vysávača.
Okrem toho, zásuvka v dome je umiestnená na bielej stene v obývačke, pokiaľ by teda bola z potrubia vyťahovaná špina, asi by to majiteľke domu prekážalo :-)

Aký je teda dôvod že niektorí neskúsení predavači tento systém neodporúčajú? Celkom jednoduchý - súvisí s najzákladnejšou podmienkou fungovania systému a to je výkon vysávača. 

Stále máte pochybnosti?

Dobre. Spokojnosť Vás ako našich zákazníkov je pre nás najdôležitejšia. Chceme Vám teda dať možnosť správne sa rozhodnúť a vybrať to, čo bude pre Vás naozaj prínosom.

Ako sme písali vyššie - v dome je systém používaný takmer denne a v pomerne náročných podmienkach (prašnosť krbu, domáce zvieratá, malé deti..). Keďže chápeme, že investícia do centrálneho vysávača a zvlášť do systému skrytej hadice nie je malá, radi Vám poskytneme všetky možné informácie ktoré Vám pomôžu rozhodnúť sa. Ak Vás nepresvedčí vyššie popísaná praktická skúsenosť, možno Vás presvedčí ak si to vyskúšate na vlastnej koži.

POZÝVAME VÁS DO DOMU MAJITEĽOV SKRYTEJ HADICE na kávu. Pri nej môžete porovnať obidva systémy (klasický aj skrytý), porozprávame sa o výhodách a nevýhodách obidvoch systémov a čo je najlepšie - môžete ich porovnať v praxi. Teda nie niekde v sterilnej predvádzacej miestnosti kde všetko funguje ako má a vysávače sú dokonale čisté, ale v dome kde sa reálne žije a upratuje :-)
Je lepšie raz vidieť ako sto krát počuť (alebo čítať).