Dekompresný slot vysávačov Vacumaid

Čo to je dekomporesný slot (Airchannel), a ako môže pomôcť alergikom?

Bez ohľadu na spôsob filtrácie sa centrálne vysávače delia podľa manipulácie s odpadom na také ktoré používajú vrecká, a tie bezvreckové, kde vysávate priamo do zbernej nádoby.  

Asi sa všetci kto máme doma akýkoľvek vysávač zhodneme, že vreckový systém nie je práve najlepší. Platí pri ňom že čím je vrecko plnšie, výkon vysávača sa znižuje. Aby sme sa tomuto stavu vyhli kupujeme si bezvreckové vysávače, kde sa vysáva priamo do vedra. To sa potom len vezme a vysype do smetnej nádoby. Problém pri tomto systéme ale môže nastať u alergikov, alebo keď potrebujete vysypať prachové vedro vysávača za nepriaznivého veterného dňa. 

Vacumaid ako jediný centrálny vysávač na trhu prišiel s myšlienkou bezúdržbovosti, stáleho výkonu a pritom absolútnej hygieny aj pri vynášaní prachovej nádoby. Všetky agregáty Vacumaid sú vybavené patentovaným slotom (Air Channel). Ten umožňuje niečo nepredstaviteľné - použitie igelitového vreca na zberanie vysávaných nečistôt.

Neznižuje sa pri tomto systéme výkon vysávača tak ako pri klasických vreckách?

Absolútne nie. Klasické vysávačové vrecká sú buď z papiera alebo z tkaniny. Vysávač s takýmito priedušnými vreckami je konštruovaný tak, aby vzduch prúdil priamo cez vrecko.

Vo vysávačoch Vacumaid ale používate pevné plastové vrecia. Vzduch neprúdi cez ne (lebo to by nebolo možné), ale prúdi práve vďaka patentovanému slotu okolo nich. Či je teda takéto vrece prázdne alebo plné, vysávač stále ťahá rovnako. 

Vďaka tomuto slotu sa neznižuje výkon vysávača ani keď je prachové vrece plné.  Hlavne ľudia s alergiami sa tak už nemusia obávať styku s prachom pri vynášaní prachového vedra. Prach zostane v igelite ktorý pohodlne a hlavne hygienicky vyhodia do smetnej nádoby. Výkon vysávača nebude nijako ovplyvnený. 

Air Channel Vacumaid

Jediné čo nesmiete zabudnúť je pri výmene vreca za nové je správne ho nasaduiť do slotu.

Môžem používať vysávače Vacumaid aj bez plastového vreca?

Samozrejme môžete používať Vacumaid aj bez tohto vreca, Vtedy vysávate priamo do zbernej nádoby, ktorú podľa potreby vysýpate do smetného koša.